95% намолоченої групою «РОСТОК-ХОЛДИНГ» пшениці — найвищого ґатунку

Господарства групи «РОСТОК-ХОЛДИНГ» завершили збір зернових колосових та технічних культур.


Загальний валовий збір склав 13,6 тисяч тонн, що в 3 рази більше у порівнянні з 2012 роком (4,5 тисяч тонн). Зокрема, зібрано: 12,8 тисяч тонн озимої пшениці (2012: 4,5 тисяч тонн) та 0,8 тисяч тонн ріпаку (2012: не було посівів).

Середня врожайність по озимій пшениці склала 55,0 ц/га, при цьому колективом ТОВ «Шалигинське», що входить до складу групи була отримана найвища урожайність по культурі — 58,7 ц/га. В цілому ж дана культура була засіяна на землях шести господарств групи. Площа посівів склала 2,4 тисяч гектарів. 95% зібраного збіжжя — продовольча пшениця (1-й та 3-й класи).

Урожайність по ріпаку склала 25,9 ц/га. Цього року ріпак було засіяно на території одного господарства групи та площа посівів слала 0,3 тисяч гектарів.

В 2013 р. у структурі сівозміни ранні культури займають 7%.

«Погодно-кліматичні умови першого півріччя 2013 року відрізнялися регіонально, звідси і різний результат в розрізі регіонів. У господарствах групи в Глухівському районі Сумської області кількість днів з опадами була помірною, а місцями вкрай великою. В той же час господарства групи в  Ічнянському районі Чернігівської області в цьому році працювали в більш сухих погодних умовах, ніж впродовж попередніх років. Однак розміщення виробничих потужностей групи в двох областях України дозволило зрештою вийти на достойні середні показники урожайності даних культур», — коментує головний агроном групи «РОСТОК-ХОЛДИНГ» Юрій Лєбєдєв.

Довідка: «РОСТОК-ХОЛДИНГ» — вертикально-інтегрована агропромислова група, що спеціалізується на вирощуванні і реалізації зернових культур, виробництві, переробці та продажу молочної продукції. Сьогодні під контролем групи майже 60 тис. га. До групи входять 2 молокозаводи, 8 тваринницьких ферм, 2 елеватори та ряд торгових компаній. «РОСТОК-ХОЛДИНГ» експортує продукцію до країн Північної Африки, Азії, Європи та СНД.