Агрономи групи «РОСТОК-ХОЛДИНГ» відвідали насіннєвий завод Prograin

Завершивши збір сої в Україні, представники групи «РОСТОК-ХОЛДИНГ» відвідали виробничі потужності канадської компанії Prograin: селекційний центр, насіннєвий завод та надпотужну лабораторію.


«Наш агрохолдинг вже третій рік займається соєю і досяг певних успіхів на цій ниві. Перші два роки ми сіяли сою вітчизняної селекції, а цього року було прийнято рішення сіяти чисту «канадку» компанії Prograin, яка містить високий рівень протеїну. Результатами ми цілком задоволені. В цьому плані візит на потужності компанії Prograin видався особливо цікавим, адже компанія визнана світовим лідером у створенні ранніх сортів сої. Ми бачили продуктивність насіння, хочемо співпрацювати і надалі. Соя у нас чиста, без ГМО, в той час як на ринку з’явилося багато модифікованої сої. Ми вже зараз дивимося на сою як на більш дешеву альтернативу кукурудзі», — коментує Головний агроном групи «РОСТОК-ХОЛДИНГ» Юрій Лєбєдєв.

Агрономи групи відвідали насіннєвий завод компанії Prograin (м. Сен-Сезар, Квебек). На заводі діє єдина в Канаді автоматична система упаковки насіння в мішки і поліетиленову плівку, що дозволяє забезпечити максимальний рівень гігієни та чистоти насіння.

Представники компанії побували в новітній лабораторії генотипування, перевірки харчових характеристик сортів та підготовки зразків насіння сої. Лабораторія —унікальний дослідницький центр компанії Prograin, обладнаний за останнім словом техніки. Щорічно молекулярна лабораторія досліджує десятки тисяч сортів сої.

Команда групи «РОСТОК-ХОЛДИНГ» відвідала і демонстраційні ділянки селекційного центру компанії Prograin. Тут проводиться випробування близько 60 000 різних експериментальних сортів сої.

«Найбільше вражають біотехнологічні новації — в першу чергу мова йде про лабораторію рівня генної інженерії, хоча не менш вражає самовіддача всієї команди компанії Prograin, результатом роботи якої є створення сучасних,  високоврожайних сортів сої. Тепер ми чітко розуміємо, чому Prograin є світовим зразком у створенні сортів сої вищої якості», — додає Головний агроном групи «РОСТОК-ХОЛДИНГ» Юрій Лєбєдєв.

Програма візиту до Канади передбачала і можливість отримати враження про Канаду. Побували українці у місцевому Парламенті (до речі, відкритий протягом робочого дня абсолютно для кожного гостя). Запрошення від канадського фермера Майкла дало можливість  агрономам групи обговорити технологію no-till у вирощуванні сої, а ще дізнатися більше про надзвичайно дбайливе ставлення місцевих аграріїв до навколишнього середовища.

«Канадські фермери в першу чергу думають про навколишню флору і фауну, а вже потім про свої угіддя. Такий факт не може не викликати захоплення. Поважне ставлення до природи, уміння цінувати і берегти кожен живий організм — це показник рівня розвитку суспільства», — зауважує Головний агроном групи «РОСТОК-ХОЛДИНГ» Юрій Лєбєдєв.

Група «РОСТОК-ХОЛДИНГ» висловлює подяку представникам компанії Prograin за запрошення та сподівається, що результативна взаємодія наших компаній цього року неодмінно стане запорукою успішної співпраці в майбутньому!

Довідка: «РОСТОК-ХОЛДИНГ» — вертикально-інтегрована агропромислова група, що спеціалізується на вирощуванні і реалізації зернових культур, виробництві, переробці та продажу молочної продукції. Сьогодні під контролем групи близько 60 тис. га. До групи належать 2 молокозаводи, 8 тваринницьких ферм, 2 елеваторних комплекси та ряд торгових компаній. «РОСТОК-ХОЛДИНГ» експортує продукцію до країн Близького Сходу, Південної Африки, Азії, Європи та СНД.