Група компаній «РОСТОК-ХОЛДИНГ» збільшила посівні площі під урожай 2013 року в 2 рази в порівнянні з минулим роком

Група «РОСТОК-ХОДДИНГ» збільшила посівні площі під урожай 2013 року в два рази в порівнянні з минулим роком — до 39,7 тис. га, що пов’язано із збільшенням земельного банку холдингу з 20 тис. га у минулому році до 60 тис. га в поточному.


Зокрема, кукурудзу було засіяно на 20,2 тис. га у порівнянні з 9,2 тис. га в 2012 році, соняшником — 14,3 тис. га (в 2012 р.: 8,03 тис. га), озимою пшеницею — 2,4 тис. га (в 2012 р.: 1,02 тис. га).

Також цього року вперше було апробовано технологію обробки ґрунту strip-till. Демонстраційні посіви за новою технологією було здійснено на території ТОВ ім. Чапаєва, яке знаходиться в  Сумській області Глухівського р-ну та входить до групи «РОСТОК-ХОЛДИНГ». Поле, загальною площею 60 га, було розбито на дві ділянки по 30 га, на кожній з них окремо було застосовано технологію strip-till та традиційний поверхневий обробіток(дискування) відповідно. 

«Проробити такий експеримент наш підштовхнув ряд факторів. По-перше, такого роду обробка ґрунту є ефективнішою в економічному плані, по-друге, таким чином ми можемо обмежити випаровування вологи і поліпшити її поглинання при випаданні опадів і, по-третє, таким чином вдається успішно протидіяти ерозії ґрунту.

Щодо результатів, то ми відразу відзначили, що при нарізуванні смуг за новою технологією strip-till витрати пального на 29% менші, аніж при традиційній оранці, але й на 21% більші, ніж при дискуванні. Проте дати повний аналіз та зробити висновки ми зможемо після збирання урожаю з кожної ділянки», — говорить головний агроном групи «РОСТОК-ХОЛДИНГ» Юрій Лєбєдєв.

Довідка: «РОСТОК-ХОЛДИНГ» — вертикально-інтегрована агропромислова група, що спеціалізується на вирощуванні і реалізації зернових культур, виробництві, переробці та продажу молочної продукції. Сьогодні під контролем групи майже 60 тис. га. До групи входять 2 молокозаводи, 8 тваринницьких ферм, 2 елеватори та ряд торгових компаній. «РОСТОК-ХОЛДИНГ» експортує прод укцію до країн Північної Африки, Азії, Європи та СНД.