Група «РОСТОК-ХОЛДИНГ» оголошує операційні результати за 2013 рік

Група «РОСТОК-ХОЛДИНГ», вертикально-інтегрована агропромислова група, що спеціалізується на вирощуванні і реалізації зернових культур, виробництві, переробці та продажу молочної продукції, оголошує операційні результати діяльності за 2013 рік.


«Ми задоволені нашими операційними результатами за 2013 рік. Серед пріоритетних напрямків групи на поточний рік наступні: здійснення ефективного рослинництва шляхом зменшення втрат на гектар та збільшення врожайності основних культур, а також нарощування обсягів торгівлі зерновими», — коментує Голова Ради директорів групи «РОСТОК-ХОЛДИНГ» Віктор Купавцев.

Агробізнес:

 • Рослинництво: У 2013 році валовий збір зернових та олійних культур становив 225 тис. тонн. У 2013 році збільшено обсяги власного виробництва кукурудзи в 2,5 рази у порівнянні з 2012 роком — до 177 тис. тонн. Обсяги виробництва пшениці зросли до майже 13 тис. тонн з 4 тис. тонн у 2012 р.Виробництво соняшнику в 2013 р. збільшилося вдвічі — до 35 тис. тонн.

  В обробітку господарств групи перебувало близько 40 тис. га із 60 тисяч загального земельного банку групи. У 2012 році в обробітку було 18 тис. га при загальному земельному банку 20 тис. га.

 • Тваринництво: Загальне поголів’я ВРХ протягом 2013 року залишалося стабільним та налічувало 2680 голів, з яких 1250 — дійне стадо. Виробництво молока в 2013 році досягло рівня 6,8 тис. тонн.

  Переробка молока здійснювалася на базі ПАТ «Ічнянський завод сухого молока та масла» (потужність — 200 т/добу). У 2013 році завод переробив 40,5 тис. тонн молока, що відповідає рівню 2012 р.

Експорт:

 • Зернотрейдинг: Впродовж 2013 року торгові компанії групи реалізували зернові до країн Близького Сходу та Південної Африки, Азії та Європи. На 60% загальних обсягів продажів компанія уклала форвардні угоди ще навесні 2013 р.
 • Експорт молочної продукції: У 2013 році на експорт було реалізовано понад 1500 тонн молочної продукції — масла та сухого молока.

  Географія експорту: Близький Схід, Азія та країни СНД.

Інвестиції:

 • С/г техніка:  Впродовж 2013 року було придбано 80 одиниць техніки, з них 65 — техніка провідних світових виробників. Наявний парк компанії поповнився, насамперед, тракторами фірми John Deere потужністю понад 300 к. с., технікою для обробітку ґрунту та внесення мінеральних добрив. Також було придбано сівалки для посіву озимих фірми John Deere та пропашні сівалки Kinze і Great Plains. Водночас, враховуючи зростання банку землі удвічі, було прийнято рішення про закупівлю зернозбиральних комбайнів LEXION-770 фірми CLAAS.
 • Елеваторні комплекси: На кінець 2013 року загальні потужності з одноразового зберігання групи зросли удвічі та перевищили 80 тис. тонн завдяки завершенню будівництва та введенню в експлуатацію другої черги елеваторів в м. Ічня Чернігівської області, та в м. Глухів Сумської області.

  Розвиток елеваторних комплексів групи в Чернігівській та Сумській областях забезпечив роботою місцеве населення. Наразі на об’єктах працює близько 100 робітників.

  У 2013 р. інвестиції в розбудову елеваторів сягнули понад 52 млн грн. В цілому ж за 2012/2013 рр. — понад 122 млн грн.

 • Соціальні інвестиції: У 2013 в м. Глухів Сумської області за фінансової участі групи реконструйовано церкву, придбано пересувний кардіограф і апарат УЗІ, а також передано у користування легковий автомобіль комунальному закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги».  Фінансова допомога на постійній основі надавалася школі, дитячому садку, лікарні в с. Шалигине.

  В м. Ічня Чернігівської області група підтримувала заклади дошкільної та шкільної освіти. Надала матеріальну підтримку місцевій лікарні, і також взяла участь у відбудові храмів та церкви. Група допомогла місцевим письменникам та поетам з видавництвом збірок. Шефська допомога була надана обласному будинку дитини «Надія» в м. Прилуки, обласній дитячій лікарні, будинку ветеранів у с. Крупичполе Ічнянського району.

  Особлива увага приділялася розвитку спорту, урізноманітненню дозвілля молоді міста, створенню умов для фізичного та морального розвитку. Фінансування отримали дитячий спортивний клуб «Берег» в м. Ічня, дві футбольні команди Ічнянського району, а також спортсмени-кікбоксери, чемпіони України з кікбоксингу.

  В цілому соціальні інвестиції групи у 2013 р. склали 2,5 млн. грн.

Довідка: «РОСТОК-ХОЛДИНГ» — вертикально-інтегрована агропромислова група, що спеціалізується на вирощуванні і реалізації зернових культур, виробництві, переробці та продажу молочної продукції. Сьогодні під контролем групи близько 60 тис. га. До групи належать 2 молокозаводи, 8 тваринницьких ферм, 2 елеваторних комплекси та ряд торгових компаній. «РОСТОК-ХОЛДИНГ» експортує продукцію до країн Близького Сходу, Південної Африки, Азії, Європи та СНД.