Група «РОСТОК-ХОЛДИНГ» планує збільшити потужності елеваторів в 3 рази до 120 тис. тонн в 2013-2014 рр.

Група «РОСТОК-ХОЛДИНГ» планує збільшити потужності зі зберігання зернових втричі до 120 тис. тонн протягом 2013-2014 років.


«За наступні 2 роки ми хочемо довести сукупну потужність двох комплексів групи до 120 тисяч тонн зернових одночасного зберігання (Глухівський — до 80 тисяч тонн, Ічнянський — до 40 тисяч тонн). Загалом в 2013 році ми плануємо інвестувати близько 5-6 мільйонів доларів в збільшення потужностей наших елеваторних комплексів», — зазначає Генеральний директор групи Ігор Макуха.

Група укладає угоди з провідними постачальниками обладнання SPS (Іспанія), Brock Meyer (США), MEGA TC (Аргентина).

В рамках реалізації інвестиційної програми по нарощуванню потужностей зі зберігання планується збільшити потужність елеваторного комплексу в м. Ічня (Чернігівська область) на 10 тис. тонн до 35 тис. тонн. Крім того, комплекс в м. Ічня буде обладнаний додатковою зерносушаркою Brock Meyer 2400 S американського виробництва. Також будуть збільшені потужності з приймання зернових.

Потужності елеваторного комплексу в м. Глухів (Сумська область) буде збільшено на кінець 2013 року на 26 тис. тонн до 46 тис. тонн. Зокрема, будуть споруджені дві ємкості для зберігання вологого зерна загальною потужністю 2000 тонн, три ємкості для зберігання сухого зерна загальна потужність яких складе 25,5 тис. тонн. Заплановано встановлення додаткової зерносушарки MEGA TC (Аргентина), що дозволить збільшити потужності з приймання та сушіння  зернових до 3500 тонн на добу.

Протягом поточного року компанія завершила будівництво першої черги елеваторного комплексу на 20 тис. тонн на базі підприємства ТОВ «Шалигинське» в Сумській області. Комплекс є високоефективним модулем, з високим рівнем автоматизації всіх виробничих процесів, оснащений  обладнанням провідних компаній світу. Транспортне обладнання та ємкості для зберігання зернових поставила фірма SPS (Іспанія), зерносушарки — MEGA (Аргентина), зерноочисне обладнання — Damas (Данія).

Кожна ємкість для зберігання зерна обладнана системою автоматичного вимірювання і контролю температури.  Зерносховище обладнано повнокомплектною комплексною системою комп’ютерного контролю і управління всіма операціями з одного комп’ютера, розташованого в операторській робочої башти.  Для контролю за якістю зерна, що приймається, зберігається і відвантажується, на територію комплексу працює приймальна лабораторія. Для приймання та відбору проб зерна використовуються пробовідбірні пристрої «Rakoraf».

Нагадаємо, у 2011 році на базі комбікормового заводу ТОВ «Комбікормщик» у Чернігівській області була побудована 1-а черга елеваторного комплексу. Встановлено американське зерносушильне обладнання Brock Meyer 2400 S. Поточні потужності комплексу з сушки становлять 1000 тонн на добу, потужність зі зберігання — 25 тис. тонн.

Довідка: «РОСТОК-ХОЛДИНГ» — вертикально-інтегрована агропромислова група, що спеціалізується на вирощуванні і реалізації зернових культур, виробництві, переробці та продажу молочної продукції. Сьогодні група контролює близько 60 тис. га. До групи належать 2 молокозаводи, 8 тваринницьких ферм, 2 елеваторних комплекси та ряд торгових компаній. «РОСТОК-ХОЛДИНГ» експортує продукцію до країн Північної Африки, Азії, Європи та СНД.