Група «РОСТОК-ХОЛДИНГ» ввела в експлуатацію першу чергу елеваторного комплексу на Сумщині

Група «РОСТОК-ХОЛДИНГ» повідомляє про завершення будівництва першої черги сучасного високотехнологічного елеваторного комплексу (далі «елеватор», «комплекс», чи «елеваторний комплекс») в м. Глухів Сумської області. Офіційна церемонія відкриття відбулася 22 вересня 2012 року. В урочистостях з нагоди відкриття взяли участь представники місцевих органів влади Сумської області, представники групи та компаній-постачальників обладнання.


Будівництво було розпочато у квітні 2012 року, а вже за 6 місяців на Сумській землі виріс новий елеваторний комплекс. Першим етапом реалізації даного інвестиційного проекту стало зведення 4-х ємкостей для зберігання зерна місткістю 5 тис. тон кожна, 2-х ємкостей для зберігання вологого зерна, зерносушарки, робочої башти з очисним відділенням, адміністративно-побутового корпусу, відпускного пристрою на залізничний транспорт, автовагової з пробовідбірником, приймального пристрою з автотранспорту, бункеру відходів, трансформаторної підстанції, газорозподільного пункту, транспортної галереї та установки для очищення поверхневих дощових і талих вод.

Таким чином, із введенням в дію 1-ї черги потужність комплексу з одночасного зберігання зерна сягатиме 20 тис. тон. Загальна ж виробнича потужність елеватору по завершенню 2-ї та 3-ї черг становитиме 80 тис. тон.

64 мільйони гривень — саме стільки інвестовано в 1-у чергу будівництва комплексу у 2012. Загалом же за останні 9 років група інвестувала у виробництво майже 150 мільйонів гривень. 

Комплекс є високоефективним, з високим рівнем автоматизації всіх виробничих процесів. Постачальниками обладнання виступили провідні виробники світу. Так, транспортне обладнання та ємкості для зберігання зернових представлені фірмою «SPS» (Іспанія), зерносушарки — «MEGA» (Аргентина), зерноочисне обладнання — «Damas» (Данія). Кожна ємкість для зберігання зерна обладнана системою автоматичного вимірювання і контролю температури.  Зерносховище обладнано повнокомплектною комплексною системою комп’ютерного контролю і управління всіма операціями з одного комп’ютера, розташованого в операторській робочої башти.  Для контролю за якістю зерна, що приймається, зберігається і відвантажується, в проекті передбачена приймальна лабораторія. Для приймання та відбору проб зерна передбачено два пробовідбірних пристрої «Rakoraf».

Віктор Петрович Купавцев, Голова Ради директорів групи «РОСТОК-ХОЛДИНГ»:

«Ця подія є ще одним свідченням поступального характеру вибраної нами стратегії. У 2011 році в Чернігівській області, ми побудували 1-у чергу елеватора, який зараз обслуговує Чернігівський кластер земель і загальна потужність якого становить 25 тис. тонн (ред..: по зберіганню). Сьогодні ж ми запускаємо 1-у чергу нового елеватора, який буде обслуговувати Сумський кластер земель. Після завершення будівництва та повного введення в дію обох об’єктів у 2012-2013 рр. загальна їхня потужність по зберіганню сягне 120 тис. тон.

Будівництво сучасних елеваторів з низькою собівартістю сушки, очистки та зберігання зерна — це перспективний напрямок розвитку бізнесу, адже в подальших планах компанії використання елеваторів не лише для збереження зернових власного виробництва, а й перевалка зернових наших контрагентів. Цьому цілком сприяє ринкова кон’юнктура, адже наявна мережа елеваторів на території областей, де компанія здійснює свою діяльність, на сьогоднішній день не повністю задовольняє потреби ринку».

Соціальна складова — вкрай важлива для компанії «РОСТОК-ХОЛДИНГ». Відтак, місцева громада вже отримала від компанії «РОСТОК-ХОЛДИНГ» майже 400 тис. грн. для вирішення соціальних питань. Завдяки цим коштам вже виконані такі роботи: проведено реконструкцію Глухівської церкви, фінансова допомога надана місцевій школі, садочку, лікарні та футбольній команді. Крім того, будівництво елеваторного комплексу надасть можливість частині місцевого населення вирішити питання працевлаштування, адже об’єкт передбачає створення 50 нових робочих місць. 

Ключовим моментом при будівництві підприємств групи є і охорона навколишнього середовища. Відходи, що утворюються при попередньому очищенні зернової сировини та при сушінні транспортуються в бункери відходів, звідки вивантажуються на автотранспорт і відправляються на утилізацію.

Будівництво елеватора відбувалося за сприяння голови Сумської обласної державної адміністрації та керівників місцевих органів влади, які створили для компанії «РОСТОК-ХОЛДИНГ» всі умови для швидкої реалізації інвестиційної програми в регіоні. 

Віктор Петрович Купавцев, Голова Ради директорів групи «РОСТОК-ХОЛДИНГ»:

«Відкриття елеватора — це результат співпраці бізнесу і влади. Приємно, що влада на місцях створює в регіоні сприятливий клімат для інвестицій».

На цьому інвестиційні плани групи не закінчуються: окрім завершення будівництва елеваторів в Сумській та Чернігівській областях, група також планує інвестувати у збільшення та оновлення парку техніки, провести реконструкцію тваринницького комплексу в Сумській області та збільшити банк землі в управлінні. 

Довідка: «РОСТОК-ХОЛДИНГ» — вертикально-інтегрована агропромислова група, що спеціалізується на вирощуванні і реалізації зернових культур, виробництві, переробці та продажу молочної продукції. Сьогодні група контролює близько 60 тис. га. До групи належать 2 молокозаводи, 8 тваринницьких ферм, 2 елеватори та ряд торгових компаній. «РОСТОК-ХОЛДИНГ» експортує продукцію до країн Північної Африки, Азії, Європи та СНД. У рейтингу ТОП-100 латифундистів України посідає 40-е місце.