Група «РОСТОК-ХОЛДИНГ» взяла участь у конференції «Елеватор-2014»

27-28 березня делегація представників групи «РОСТОК-ХОЛДИНГ» відвідала конференцію «Елеватор-2014», яка відбулася за підтримки журналу Ukrainian Farmer у Кременчуці.


Спікери конференції підняли ряд актуальних питань, серед найголовніших — проектування, будівництво та ремонт елеваторів, застосування сучасних технологій  в сушінні зернових та олійних культур, а також питання пошуку новітніх електронних та програмних рішень для елеваторів. Проте найцікавішим виявився створений в рамках конференції майданчик для обміну практичним досвідом ефективного використання елеваторів серед провідних агрохолдингів України. 

Під час гарячих дискусій учасники заходу, серед яких були представники не лише України, але й інших держав, майже одностайно  прийшли до думки, що найоптимальнішим варіантом для mid-cap агро компаній є вибір багатоступеневого типу елеватора, який можна вводити в експлуатацію поетапно. Це дозволить не заморожувати великі суми коштів на тривалий період. 

«Група «РОСТОК-ХОЛДИНГ» успішно реалізує поетапне будівництво елеваторних комплексів в Сумській та Чернігівській областях впродовж останніх 3-х років. На кінець 2013 року загальні потужності з одноразового зберігання групи зросли удвічі та перевищили 80 тис. тонн. Такий підхід ми вважаємо оптимальним та логічним на фоні поступового нарощування банку землі групи до 60 тис. га.

Важливу роль в даному питанні відіграють і партнерські стосунки з компанією-постачальником обладнання. Скажімо, іспанська компанія SPS, транспортне обладнання та ємкості для зберігання зернових якої ось вже пару років поспіль успішно експлуатуються на елеваторних площадках групи,  окрім високої якості продукції пропонує до того ж і вигідну цінову політику. В компанії готові обговорювати графік платежів, який максимально вигідний клієнту. При цьому останню виплату замовник робить вже після завершення сезону, тобто після того, як елеватор збудовано і він згенерував виручку» — відзначає Директор з розвитку та контролю елеваторних господарств групи «РОСТОК-ХОЛДИНГ» Віталій Костів.

Питання програмних рішень для елеваторів теж не залишилося поза увагою. Адже відомо, що автоматизація процесів забезпечує повний контроль технології виробництва. 

«Сучасне обладнання дає змогу отримувати не лише високоякісну продукцію, яка відповідає світовим стандартам якості, а й забезпечує максимальний контроль за дотриманням усіх екологічних норм та стандартів виробництва. 

Елеваторні комплекси групи «РОСТОК-ХОЛДИНГ» є високоефективними, з високим рівнем автоматизації всіх виробничих процесів. Зерносховища обладнані повнокомплектною системою комп’ютерного контролю і управління всіма операціями з одного комп’ютера, розташованого в операторській кімнаті робочої башти. Кожна ємкість для зберігання зерна обладнана системою автоматичного вимірювання і контролю температури на всіх рівнях зерна у ємкості.  Для того, щоб керувати процесом дистанційно, оператору достатньо мати мережу Wi-Fi. Фактично на планшеті можна спостерігати за усіма етапами приймання, очистки, сушки зерна і контролювати всі процеси.

Для контролю за якістю зерна, що приймається, зберігається і відвантажується, наші елеватори оснащені акредитованою лабораторією. Для приймання та відбору проб зерна передбачені пробовідбірні пристрої «Rakoraf», — коментує Директор з розвитку та контролю елеваторних господарств групи «РОСТОК-ХОЛДИНГ» Віталій Костів.

Учасники конференції обговорили і питання пошуку та вибору оптимальних видів палива для елеваторних підприємств.

«Ми переконані, що альтернативи газу сьогодні немає. Навіть в Європі спостерігається тенденція відмови від зерна, яке сушилося дизельним паливом, адже таке зерно містить канцерогенні речовини, які при попаданні в організм підвищують ризик утворення злоякісних пухлин. 

Ми також є прихильниками думки, що не слід використовувати органіку для спалення, а залишати її в полі, дбаючи цим самим про збереження родючості наших земель. Наша ціль – виробництво високоякісної та екологічно безпечної продукції з одночасним забезпеченням екологічної рівноваги» — додає Директор з розвитку та контролю елеваторних господарств групи «РОСТОК-ХОЛДИНГ» Віталій Костів.

Довідка: «РОСТОК-ХОЛДИНГ» — вертикально-інтегрована агропромислова група, що спеціалізується на вирощуванні і реалізації зернових культур, виробництві, переробці та продажу молочної продукції. Сьогодні під контролем групи близько 60 тис. га. До групи належать 2 молокозаводи, 8 тваринницьких ферм, 2 елеваторних комплекси та ряд торгових компаній. «РОСТОК-ХОЛДИНГ» експортує продукцію до країн Близького Сходу, Південної Африки, Азії, Європи та СНД.