Група «РОСТОК-ХОЛДИНГ» зібрала олійні культури

Аграрії групи «РОСТОК-ХОЛДИНГ» завершили збір соняшнику та сої.


Соняшник зібрано на площі 12,0 тис. га (2014: 14,5 тис. га). За результатами збору одержано 34,8 тис. тонн, таким чином середня врожайність склала 29,0 ц/га.

Сою зібрано з 3,4 тис. га (2014: 3,4 тис. га), одержано 7,3 тис. тонн при середній врожайності 21,1 ц/га.

Дані показники є вищими середніх показників по Україні. Так, за даними Міністерства аграрної політики та продовольства України станом на 16 жовтня середня врожайність соняшнику по Україні склала 21,2 ц/га, сої — 17,1 ц/га.

«Цьогорічний показник урожайності соняшнику є вищим у порівнянні з минулим роком. Цього вдалося досягти завдяки ряду факторів. Мова, зокрема, йде про використання оптимальних для регіону гібридів і врахування результатів ретельного аналізу ґрунтів. Важливу роль відіграло і вдосконалення технологічної карти вирощування, а саме оптимізація структури добрив та засобів захисту, а також додаткова обробка інсектицидом, що забезпечило майже 100%-і одночасні сходи рослин. Слід відзначити і покращення якісного стану полів в цілому, адже землі під контролем групи перебувають вже не перший рік.

Що стосується сої, то отримати планову врожайність завадила погода  — високі температури та відсутність опадів у серпні. В цілому, цього сезону наш регіон отримав лише 55% середньої річної норми опадів», — коментує головний агроном групи «РОСТОК-ХОЛДИНГ» Юрій Лєбєдєв.

Господарства групи здійснили посів озимої пшениці до початку жовтня.  Під урожай наступного року цією культурою засіяно 9,7 тис. га (2014: 10,6 тис. га).

Станом на сьогодні сходи озимини отримано на всіх площах, що були засіяні.

Довідка: «РОСТОК-ХОЛДИНГ» — вертикально-інтегрована агропромислова група, що спеціалізується на вирощуванні і реалізації зернових культур, виробництві, переробці та продажу молочної продукції. Сьогодні під контролем групи близько 60 тис. га. До групи належать 2 молокозаводи, 8 тваринницьких ферм, 2 елеваторних комплекси та ряд торгових компаній. «РОСТОК-ХОЛДИНГ» експортує продукцію до країн Близького Сходу, Південної Африки, Азії, Європи та СНД.