Основні бенефіціари «РОСТОК-ХОЛДИНГу» Яків Грибов і Віктор Купавцев налаштовані на конструктивну співпрацю і розвиток компанії

Генеральний директор Андрій Шваб у бліц-інтерв’ю розповів про актуальну ситуацію в корпоративному управлінні в групі компаній «РОСТОК-ХОЛДИНГ».

Яка сьогодні структура власності компанії?

На сьогоднішній день група компаній складається з низки підприємств. Кіпрська холдингова компанія «Rostok Agroinvest Limited» має двох основних бенефіціарів. Це Яків Грибов і Віктор Купавцев. Обидва мають по 49,9% акцій. Кіпрська компанія володіє українською холдинговою компанією ТОВ «Росток-Холдинг», якій, в свою чергу, належить ряд інших українських агропідприємств. Це ТОВ «Росток-Трейд», ПП «Ямпіль-Інвест», ПП «Середина-Буда Агро», ТОВ «Новгород-Сіверський елеватор», ПП «Новгород-Сіверські Аграрні інвестиції», ТОВ «Демор», ТОВ «Шалигинський», ТОВ «Агрофірма ім. Чапаєва», ПП «Аграрні інвестиції» і ТОВ «Агрофірма «Обрій».

Чи можна констатувати, що між ключовими бенефіціарами склалися конструктивні стосунки?

Так, цілком вірно! Конфлікт врегульовано, він залишився в минулому. Віктор Купавцев і Яків Грибов налаштовані докласти максимум зусиль для розвитку групи компаній «РОСТОК-ХОЛДИНГ». Результатом домовленостей стало входження Якова Грибова до складу акціонерів кіпрської холдингової компанії «Rostok Agroinvest Limited» з часткою 49,9%. Аналогічна доля залишилася у Віктора Купавцева. Ще двома акціями володіє Віктор Кияновський. До конфлікту він був одним із власників холдингу з часткою 30%, решта 70% належали Віктору Купавцеву. Тепер же сторони домовилися про перерозподіл часток, а доля Віктора Кияновського була зменшена до 2 акцій. Разом зі зменшенням частки акцій на користь Віктора Кияновського було виділено кілька підприємств групи в Ічнянському регіоні Чернігівської області з земельним банком близько 11,3 тис. га.

Антимонопольний комітет дав дозвіл на покупку 49,9% акцій холдингу компанією Samoran Investments Limited, що належить бенефіціару Nemiroff Якову Грибову. Це якось вплине на роботу холдингу?

Згідно з нормами законодавства України, щоб узаконити придбання акцій компанії «Rostok Agroinvest Limited» (провести концентрацію), бенефіціари оформили звернення в Антимонопольний комітет України. Дійсно, компанія Samoran Investments Limited, кінцевим бенефіціаром якої є Яків Грибов, отримала дозвіл АМКУ на збільшення частки в групі компаній «РОСТОК-ХОЛДИНГ» до 49,9% акцій. У той же час Яків Грибов виступає бенефіціаром компанії «Nemiroff». Наявність одного і того ж вигодоодержувача в двох різних бізнесах жодним чином не шкодить компаніям, а навпаки дозволяє ділитися досвідом і застосовувати інноваційні напрацювання в системі управління бізнесом. Що стосується операційної діяльності, то компанія «Nemiroff» не матиме відношення до групи компаній «РОСТОК-ХОЛДИНГ».

Яким земельним банком тепер керує холдинг?

В результаті реорганізації шляхом виділення частини підприємств Ічнянського регіону на користь Віктора Кияновського, а також продажу віддалених ділянок земель, під управлінням групи компаній «РОСТОК-ХОЛДИНГ» залишається близько 35 тис. га. Це Новгород-Сіверський регіон Чернігівської області з банком землі близько 13 тис. га і елеватор на 27 тис. т. зберігання, а також Глухівський регіон Сумської області з банком землі близько 22 тис. га і елеваторними потужностями на 46,5 тис. т. зберігання, які ми плануємо збільшити до 72 тис. т. зберігання до середини осені цього року.