«РОСТОК-ХОЛДИНГ» добудує 2-гу чергу елеватору на Сумщині до збирання кукурудзи

Група «РОСТОК-ХОДДИНГ» має намір завершити будівництво 2-ї черги елеваторного комплексу в м. Глухів, Сумської області, до вересня 2013 року та розпочати експлуатацію обладнання прийомкою соняшнику, кукурудзи та сої цьогорічного врожаю. Наразі будівельні роботи, розпочаті у квітні,  у повному розпалі.


 «Завершення будівництва 2-ї черги та введення її в експлуатацію дозволить збільшити потужності комплексу з довготривалого зберігання додатково на 27 тис. тонн. Планом передбачено встановлення ще однієї сушки потужністю 2 тис. тонн зернових на добу. Потужності з тимчасового зберігання вологого зерна буде збільшено на 2 тис. тонн, потужності з приймання — в 2 рази», — розповідає Микола Козлов, регіональний директор групи «РОСТОК-ХОЛДИНГ» у Сумській області.

Потужність комплексу в майбутньому буде доведена до зберігання 80 тис. тонн зернових.

Нагадаємо, 1-а черга комплексу в м. Глухів була зведена швидкими темпами торік: наприкінці березня 2012 року почалися будівельні роботи, а вже 22 вересня 2012-го відбулася офіційна церемонія відкриття.

Введення в експлуатацію 1-ї черги об’єкту дозволило групі прийняти, просушити і завантажити у вагони 60 тис. тонн кукурудзи врожаю 2012 року. Цьому неабиякою мірою сприяло високотехнологічне обладнання, яким оснащений елеватор.
 
Зокрема, приймальний пункт укомплектований вагами і пробовідбірними пристроями «Rakoraf» (Німеччина); він дозволяє розвантажувати вантажні машини з причепом і може прийняти 90 тонн зерна на годину. Над комплексом височіє робоча башта, висотою 25 м, в якій встановлено вертикальні підйомні транспортери (норії), зерноочисне обладнання датської фірми «Damas», електрощитова і пункт комп’ютерного контролю. По норіям зерно надходить у 2 сталеві «банки» (по 500 тонн кожна), призначені для тимчасового зберігання вологого зерна.

На елеваторі встановлені сушарки фірми «Mega» (Аргентина), щодоби обробляється 1 тис. тонн зерна.
 
Сухе зерно потім або складається в силоса (кожен з чотирьох здатен довгостроково зберігати 5 тис. тонн), або відвантажується на продаж. За добу можна завантажити 24 залізничні вагони; транспортне обладнання і ємності для зберігання зернових виготовлені іспанською фірмою «SPS».

«Сучасне обладнання дозволяє в рази знизити експлуатаційні витрати, а також бути впевненими у якісному зберіганні зерна.

Собівартість приймання, сушки, зберігання та відвантаження зерна на нашому комплексі приблизно в 4 рази нижче вартості послуг, що надаються сусідніми елеваторами», — зауважує Микола Козлов, регіональний директор групи «РОСТОК-ХОЛДИНГ» у Сумській області.
 
Як повідомлялося раніше, група паралельно здійснює будівництво 2-ї черги елеваторного комплексу в м. Ічня, Чернігівської області.

Довідка: «РОСТОК-ХОЛДИНГ» — вертикально-інтегрована агропромислова група, що спеціалізується на вирощуванні і реалізації зернових культур, виробництві, переробці та продажу молочної продукції. Сьогодні під контролем групи майже 60 тис. га. До групи входять 2 молокозаводи, 8 тваринницьких ферм, 2 елеватори та ряд торгових компаній. «РОСТОК-ХОЛДИНГ» експортує прод укцію до країн Північної Африки, Азії, Європи та СНД.