«РОСТОК-ХОЛДИНГ» долучився до дискусії про перспективи експорту зерна

Головний трейдер групи «РОСТОК-ХОЛДИНГ» Тетяна Якімкова взяла участь у ХІ Міжнародній Конференції: «Зерно Причорномор’я», під час якої трейдери провідних аграрних компаній з усього світу дискутували щодо подальшого розвитку ринку зернових в середньостроковій перспективі та експортних можливостей України.


Особливо активно учасники форуму говорили про ситуацію в Чорноморському регіоні та потенційно можливі загрози експорту з нього. Деякі делегати висловлювали занепокоєння щодо перебоїв з поставками основних культур, кукурудзи та пшениці, на зовнішні ринки в разі, якщо «кримське питання» набуде масштабів і просунеться углиб України.

Наразі оцінки провідних аналітиків свідчать про стабільність поставок зерна, адже основні експортні потужності країни знаходяться в Іллічівську, Одесі, Південному та Миколаєві, що дозволяє вчасно виконувати експортні зобов’язання.
 
«В 2013/2014 МР  Україна вкотре продемонструвала свою вагу на світовому ринку зернових, в кінцевому заліку посівши №3 місце в експорті зернових, включаючи кукурудзу, пшеницю та ячмінь, після США та країн-членів Європейського союзу (ЄС-27) згідно даних Департаменту сільського господарства США (USDA). Так, дійсно, «кримське питання» та його подальша ескалація на південний схід країни змушують гравців ринку непокоїтися, проте ми сподіваємося на безперебійний експорт нашої продукції в повному обсязі та підтвердження Україною репутації надійного постачальника зернових. В цілому, можна констатувати, що рік обіцяє бути цікавим для сфери зернотрейдингу та, можливо, спонукатиме до нових експортних рішень», — коментує Тетяна Якімкова, Головний трейдер групи «РОСТОК-ХОЛДИНГ».

Прогнозні дані щодо ринку зернових України, які були озвучені експертами в рамках конференції, можна вважати оптимістичними: прогноз врожаю зернових культур в Україні становить близько 50 млн тонн у порівнянні з 57 млн тонн минулого року.

Експерти відзначають, що ключовими драйверами скорочення валового збору цьогоріч стануть скорочення площі посівів, значно менші залишки продуктивної вологи в ґрунті навесні в порівнянні з минулим роком, брак коштів на посівну компанію і, як результат, зменшення обсягів застосування матеріально-технічних ресурсів під час посівної кампанії, що може спричинити зниження врожайності основних сільськогосподарських культур. Однак, попри можливе скорочення врожаю, згідно очікуванням в 2014/2015 МР  Україна має змогу поставити на зовнішні ринки понад 16 млн. тонн кукурудзи, пшениці — близько 9 млн. тонн, ячменю — понад 2 млн. тонн.

Аналітики також звертають увагу, що завдяки сприятливим погодним умовам у зимовий період 93% площ під озимими знаходяться в доброму та задовільному стані, що є одним з кращих показників для України в останні роки.

ХІ Міжнародна Конференція: «Зерно Причорномор’я» відбулася 9-10 квітня 2014 року в м. Київ. Організатор конференції — консалтингова агенція «УкрАгроКонсалт». У рамках конференції були проведені наступні дискусійні панелі: «Україна: цінові гойдалки аграрного ринку», «Зерно Причорномор’я: вектори попиту і пропозиції», «Аграрний сектор — створюючи майбутнє», а також сесії: «Чорноморський регіон: зміцнення позицій», «Оцінки перехідних запасів. Глобальна нестабільність?», що дало можливість обговорити найбільш нагальні теми зернового ринку.

Довідка: «РОСТОК-ХОЛДИНГ» — вертикально-інтегрована агропромислова група, що спеціалізується на вирощуванні і реалізації зернових культур, виробництві, переробці та продажу молочної продукції. Сьогодні під контролем групи близько 60 тис. га. До групи належать 2 молокозаводи, 8 тваринницьких ферм, 2 елеваторних комплекси та ряд торгових компаній. «РОСТОК-ХОЛДИНГ» експортує продукцію до країн Близького Сходу, Південної Африки, Азії, Європи та СНД.