«РОСТОК-ХОЛДИНГ» сприяє розвитку агроринку, нарощуючи експорт

Група «РОСТОК-ХОЛДИНГ» сприяє розвитку аграрного ринку України шляхом збільшення експорту аграрної продукції і стала переможцем в номінації «Нарощування експорту»  (за версією журналу The Ukrainian Farmer).


Торгові компанії групи реалізують як власні, так і закуплені в партнерів зернові на ринки  країн Близького Сходу та Південної Африки, Азії та Європи.

«Впродовж 2013 року торгові компанії групи реалізовували зернові до країн Близького Сходу, Південної Африки, Азії та Європи. На 60% загальних обсягів продажів компанія уклала форвардні угоди ще навесні 2013 р.

Нині ведуться палкі дискусії щодо подальшого розвитку ринку зернових в середньостроковій перспективі та експортних можливостей України. До подій на сході та півдні України прикута увага всього світу. І це не випадково, адже Україна є серйозним гравцем на світовому ринку зернових. Так, в 2013/2014МР згідно даних Департаменту сільського господарства США (USDA) наша країна посіла третю сходинку в експорті зернових, включаючи кукурудзу, пшеницю та ячмінь, після США та країн-членів Європейського союзу.

Попри складну поточну ситуацію, наразі, сезон триває.  Ми докладаємо максимум зусиль для того, щоб законтрактувати левову частину запланованого на експорт обсягу зернових вже до початку літа.

Не зважаючи те, що нам не вдалося закріпитися в десятці експортерів зернових у минулому році, на поточний рік ставимо перед собою досить амбітні завдання і віримо, що нам вдасться вийти на заплановані обсяги продажів», — коментує Тетяна Якімкова, Головний трейдер групи «РОСТОК-ХОЛДИНГ».

Експертне жюрі відзначило і темпи зростання групи. Зокрема, із 60 тис. га земель, що є в користуванні групи, господарства у Сумській і Чернігівській областях вже обробляють дві третини площ.

У 2013 група збільшила валовий збір зернових й олійних культур у 2,5 рази до 225 тис. тонн. Абсолютний рекорд продемонстрували кукурудза та соняшник, яких зібрали 177 та 35 тис. тонн відповідно.

На початок 2014 року загальні потужності з одноразового зберігання групи зросли удвічі та перевищили 80 тис. тонн завдяки завершенню будівництва та введенню в експлуатацію другої черги елеваторів в м. Ічня Чернігівської області та в м. Глухів Сумської області.

Група «РОСТОК-ХОЛДИНГ» вже другий рік поспіль отримує визнання в рамках церемонії нагородження найкращих аграрних компаній України за версією журналу The Ukrainian Farmer.

Довідка: «РОСТОК-ХОЛДИНГ» — вертикально-інтегрована агропромислова група, що спеціалізується на вирощуванні і реалізації зернових культур, виробництві, переробці та продажу молочної продукції. Сьогодні під контролем групи близько 60 тис. га. До групи належать 2 молокозаводи, 8 тваринницьких ферм, 2 елеваторних комплекси та ряд торгових компаній. «РОСТОК-ХОЛДИНГ» експортує продукцію до країн Близького Сходу, Південної Африки, Азії, Європи та СНД.