«РОСТОК-ХОЛДИНГ» відслідковує актуальні тенденції та рішення в агросфері

Представники групи «РОСТОК-ХОЛДИНГ» взяли участь у VI міжнародному форумі «Агробізнес України», який щорічно проходить за ініціативи та підтримки Інституту Адама Сміта.


Торік Україна зібрала і експортувала рекордні обсяги врожаю, тому, не випадково, цьогоріч фокус-день було присвячено темі логістичних, транспортних і трейдерських стратегій найбільших експортерів України.

В цілому ж, конференція покрила надзвичайно великий спектр тем, що торкалися як макро-, так і мікрорівнів життєдіяльності аграрної компанії: починаючи від державної політики регулювання сільського господарства України і питань безпеки/якості продукції на світових ринках продовольства і закінчуючи більш спеціалізованими темами, як, скажімо, ефективна фінансова стратегія управління агрохолдингами, хеджування ризиків, еволюція фінансових інструментів.

Учасники конференції обговорили тему економічних очікувань в 2014 році в цілому і в агросекторі, зокрема. Рекордний урожай минулого року знизив ціни і, як результат, агрохолдингам не вдалося збільшити виручку в грошовому вираженні.

Макроекономічна ситуація в Україні залишається  і далі нестабільною. Так, Світовий банк очікує падіння ВВП на рівні понад 3% в 2014 році. Національна валюта демонструвала падіння та значно втратила у вартості з початку року.

Залучення фінансування від українських банків для аграрних компаній наразі є лімітованим — ресурси обмежені, дорогі і короткотермінові. Доступ на міжнародні фінансові ринки для корпоративних українських емітентів в 2014 році і далі залишається надзвичайно обмеженим, значною мірою через низькі кредитні рейтинги та нестабільну політичну ситуацію в країні.

На фоні цього спільна ініціатива Міжнародної фінансової корпорації (IFC) та Європейського банку реконструкції та розвитку (EBRD) — аграрні розписки, які були успішно протестовані в Бразилії і є новим інструментом фінансування  виробника до збору врожаю — викликала значний інтерес учасників заходу і спричинила палкі дискусії.

«Дійсно, на сьогоднішній день більшість сільгоспвиробників переживає дефіцит грошових коштів. Багато компаній вимушені були відмовитися від обробки частини земельних угідь, залишаючи їх під парами. Крім того, всі без винятку скоротили свої інвестиції в агровиробництво, а деякі компанії і зовсім не інвестуватимуть цього року.

Наша група прагне до гармонійного розвитку. Враховуючи ситуацію на фінансовому ринку, ми використовуємо як власні, так і позикові ресурси, орієнтуючись на економічні параметри. Диверсифікуємо структуру кредитного портфелю, використовуючи різні банківські інструменти, контролюючи валютні ризики. Ми завжди відкриті до діалогу з міжнародними корпораціями», — коментує Дмитро Купавцев, Комерційний директор групи «РОСТОК-ХОЛДИНГ».

Аудиторія не оминула увагою і одну з найцікавіших наразі тем — інноваційні технології в агровиробництві. Мова йшла про такі інноваційні підходи в управлінні агровиробництвом, як супутниковий моніторинг стану посівів та умов розвитку культур (прогноз сум активних температур, прогноз сумарних опадів), прогнозування ризиків розвитку хвороб і міграції шкідників, прогноз ризиків та рекомендації по застосуванню засобів захисту рослин.

«Системне використання інноваційних технологій дозволяє отримати максимальну урожайність за оптимальних витрат на конкретному полі, зменшити собівартість, автоматизувати виробничі процеси та досягнути ефективного використання техніки та МТР.

Група «РОСТОК-ХОЛДИНГ» вже 3-й рік поспіль використовує системи GPS і переоснащення техніки системами моніторингу витрат палива та місцезнаходження техніки, а також системами оперативного моніторингу, що дозволило збільшити продуктивність техніки — економія пального складає понад 30%. Переоснащення техніки також дало змогу оперативно реагувати на поточні запити агрономів/механізаторів, адже спостереження за роботою ведеться цілодобово.
 
В планах групи на наступний рік впровадження відбору зразків по кожному полю і внесення мінеральних добрив диференційовано, в залежності від планової врожайності культур, за результатами дослідження в лабораторії на вміст макро- та мікроелементів. В подальшому це дасть змогу підвищити врожайність основних культур і зменшить витрати на мінеральні добрива, що, в цілому, сприятиме підвищенню ефективності та рентабельності напрямку рослинництва групи», — додає Дмитро Купавцев, Комерційний директор групи «РОСТОК-ХОЛДИНГ».

Довідка: «РОСТОК-ХОЛДИНГ» — вертикально-інтегрована агропромислова група, що спеціалізується на вирощуванні і реалізації зернових культур, виробництві, переробці та продажу молочної продукції. Сьогодні під контролем групи близько 60 тис. га. До групи належать 2 молокозаводи, 8 тваринницьких ферм, 2 елеваторних комплекси та ряд торгових компаній. «РОСТОК-ХОЛДИНГ» експортує продукцію до країн Близького Сходу, Південної Африки, Азії, Європи та СНД.