ГК «Росток Холдинг» сплатила понад 26 млн грн податків, незважаючи на війну

Група підприємств «Росток Холдинг» та її бенефіціарні власники сплатили до бюджетів усіх рівнів 26, 04 млн грн за підсумками січня-липня 2022 року.

Із загальної суми 13,64 млн грн надійшли до державного бюджету, в тому числі 7,84 млн грн сплатили акціонери компанії. До бюджету Києва перераховано 8,78 млн грн, а до бюджету Новгород-Сіверської громади – 3,61 млн грн.

Війна суттєво вплинула на можливість ведення бізнесу в Україні. Потужності ГК «Росток Холдинг» перебували в окупації 35 днів. Через руйнування логістичних ланцюжків господарства групи не мали змоги вивозити врожай на продаж. Перші поїзди із зерном поїхали лише за три місяці після звільнення Новгород-Сіверського району Чернігівської області. Компанії також вдалося оперативно провести посівну кампанію, хоча площу сівби довелося зменшити через мінне забруднення.

Незважаючи на усі складнощі, власники «Росток Холдинг» прийняли відповідальне рішення продовжувати працювати, забезпечуючи роботою жителів Новгород-Сіверської громади. Це дало змогу продовжувати платити податки, які йдуть на забезпечення обороноздатності держави, хоча після 24 лютого уряд України надав бізнесу право обирати, чи в змозі він робити такі нарахування.

«Наразі наша компанія обмежена в можливостях вести бізнес, однак ми розуміємо свою відповідальність перед державою і перед людьми. Робимо все можливе для збереження господарств, які забезпечують людей роботою і підтримують економіку країни, – зазначив Віктор Купавцев, бенефіціарний власник ГК “Росток Холдинг”. – Мова не про прибутки, а про підтримку і взаємодопомогу. Тож хоча держава й дозволяє бізнесу відстрочувати сплату податків, ми добросовісно виконуємо наші зобов’язання та вчасно перераховуємо всі платежі».