«Росток Холдинг» продовжує працювати попри складнощі з логістикою

Господарства групи компаній «Росток Холдинг» продовжують працювати в умовах воєнного стану, однак на стабільність та прогнозованість роботи суттєво впливають складнощі з логісткою, які виникли після російського вторгнення в Україну, розповів генеральний директор холдингу Дмитро Купавцев.

Через блокаду морських портів компанія вивозить зерно залізничним транспортом у напрямку Польщі. З початку війни вдалося відвантажити близько 3 тис тонн продукції, хоча за нормальних умов підприємства групи відвантажували близько 10 тис тонн щомісяця.

Такі обмеження пов’язані з низкою причин, зазначає Купавцев. Зокрема, через високий попит з боку інших аграріїв компанія постійно стикається з дефіцитом порожніх вагонів. А великі черги із рухомого складу, який очікує пропуску на західному кордоні України, збільшують час доставки. За словами гендиректора групи, на транспортування партії з 3 тис т зернових знадобилося близько місяця.

Останнім часом також почали виникати складнощі із погодженням планів на перевезення як з боку «Укрзалізнці», так і з боку польского оператора залізничних шляхів. Станом на 8 липня компанія досі не має затверджених залізницею планів на липень, тож не може розпочати бронювання вагонів та підготовку вантажів.

«Все відбувається дуже повільно. Зараз існує ризик зірвати відвантаження за липень. Зазвичай плани підтверджують заздалегідь, і ми розуміємо, що на липень ми маємо завантажити певну кількість зерна, ми замовляємо під це вагони», – зазначив Купавцев.

За його словами, додаткові складнощі виникли після рішення «Укрзалізниці» підвищити вартість вантажних перевезень із 1 липня одразу на 70%. Тепер транспортування однієї тонни зерна для компанії у напрямку Польщі коштуватиме від $70 до $100 в залежності від типу рухомого складу, тоді як раніше тариф складав $40. Цей маршрут фактично є безальтернативним для компанії, оскільки перевезення у напрямку Румунії чи Молдови є ще дорожчими і економічно недоцільним в умовах зниження вартості зерна на світових ринках, зазначив керівник компанії.