«Росток Холдинг» розпочав жнива

Підприємства групи «Росток Холдинг» розпочали жнива 24 липня.

Збір озимої пшениці планується на площі 1930 га, ярого ячменю – 741 га. Бункерна врожайність озимої пшениці очікується на рівні 5,0 т/га продовольчого зерна. Розраховуємо, що валовий збір ранніх зернових перевищить 11 тис. т.

Цього року жнива ускладнює низка проблем, пов’язаних з війною. Зокрема, це висока вартість пального, дефіцит робітників через мобілізацію, загрози обстрілів. Свої корективи вносить погода: рясні опади уповільнюють жнива.

«У квітні ми навіть не збирались засівати поля через окупацію. Але коли на територію, де розташовані наші господарства, зайшли українські військові, зрозуміли, що можемо працювати», – розповів генеральний директор «Росток Холдинга» Дмитро Купавцев.

Через війну і спричинені нею проблеми керівництво компанії вирішило скорегувати сівозміну. «Ми зменшили загальну площу сівби, скоротили кількість соняшнику, прибрали кукурудзу через те, що вона дуже дорога, а в нас не вистачало оборотних коштів. Шукали кредитні фінанси, щоб покрити витрати на посівну», – пояснив Д. Купавцев.

Незважаючи на це, «Росток Холдинг» продовжує працювати. Збір врожаю ранніх зернових за попередніми планами має завершитись до 15 серпня 2022 року.

Цьогоріч викликом для компанії стане питання збереження зібраного зерна. Вивезти зерно попереднього врожаю та звільнити потужності елеватора досі не вдалося, оскільки вантажні перевезення залізницею все ще не є ритмічними та прогнозованими.