Агропідприємство повністю реконструює сараї для корів у селі Грем’яч, будує кормоцех, силосну яму. Приводить до ладу дороги. На кінець вересня дійне стадо планують збільшити до 205 голів, у 2022 після повної реконструкції сараїв ферма вміщатиме 400 корів.
«На часі повна реконструкція другого сараю, де встановлять делавалівський молокопровод – корова буде доїтися прямо в трубу, з труби молоко надходитиме у танк-охолоджувач, звідти – на молокозавод. Молоко не контактуватиме ані з руками доярок, ані з повітрям. Воно буде екстракласу, відтак, молокозаводи платитимуть за нього більше», – розповідає головний зоотехнік В’ячеслав Булашенко.
«РОСТОК-ХОЛДИНГ» придбав ферму у 2014 році. Головний зоотехнік В’ячеслав Булашенко згадує, коли вперше побачив стан корів, злякався: були виснажені, годували їх тут лише луговим сіном. Надоювали 2 л молока на корову за день.
«До 2014 року води в сараях не було, доїли руками, гній виносили руками, замість підлоги дошки місцями були, – каже доярка Ганна Капируля про ферму у Грем’ячі на Новгород-Сіверщині, – зарплату взагалі не платили».
Відтоді встановити транспортери, зробили вакуумну систему, освітлення, почали заготівлю кормів по сучасній технології. Цьогоріч закупили техніку для заготівлі кормів: косарку, граблі, тюковоз для перевезення сіна.
У 2016 купили нетелів голштинської молочної породи.
На сьогодні, каже головний зоотехнік, на фермі 120 голів дійного стада і 50 нетелів.
На день від однієї корови надоюють 26 л молока. А доярки в середньому на руки отримують по 10-11 тисяч гривень заробітної плати. Вся зарплата «біла», з усіма відрахуваннями, податками та соціальним пакетом.
«От тепер і працювати можна!» – в кінці розмови зазначає доярка Ганна Капируля.
«Це, насправді, розруха – що зараз є. Тут має бути сучасна ферма за найновішими технологіями. Зараз сюди вкладаємо 45-50 мільйонів гривень, – каже генеральний директор агропромислового холдингу Дмитро Купавцев, – Хочу, щоб збереглись робочі місця, щоб люди з села не виїжджали, щоб мали достойну роботу вдома».